Penzion Diana Bedřichov
Menu
Rezervace
Kontakt
Rychlý kontakt:

Info, rezervace, objednávky:
Tel.: 734 202 464
E-mail: ubytovani@dianabedrichov.cz

Recepce penzionu:
Tel.: 732 707 333
Bedřichov 1691
468 12 Bedřichov u Jablonce nad Nisou

KOUPALIŠTĚ DOLINA BEDŘICHOV

Publikováno: 26.10.2017 000 14:28 | Sportoviště v okolí
Seznam všech článků sekce

Přírodní koupaliště se nachází nedaleko stadionu a centrálního parkoviště v Bedřichově. Je umístěno v atraktivním prostředí nástupního místa do Jizerských hor. V těsné blízkosti je restaurace Dolina.

Prvotní myšlenka na zřízení koupaliště v Bedřichově spatřila světlo světa v roce 1931. Jejím autorem je Reinhold Scholze. Již o rok později obecní kronika dokládá koupaliště v provozu.

Bedřichovské koupaliště  bylo pro návštěvníky mimořádně zajímavé svou odlišnou  polohou oproti jiným takovým zařízením, v době zničujících veder bylo u vodní plochy vysoko v horách příjemněji, naopak ve sněhovém období, když ve městech pod horami byla "nijaká" zima, nahoře v Bedřichově mrzlo a koupaliště mohlo být využito jako kluziště.

V roce 1933 bylo zřízeno brouzdaliště pro děti, následující rok v létě byl na koupališti uspořádán úspěšný koncert. Na začátku roku 1938 zde byl uspořádán bruslařský kurz.

Sedmdesátá léta přinesla stavbu restaurace Dolina, která vznikla na základech původní prvorepublikové budovy. V osmdesátých letech pak koupaliště prošlo asanací, stále bylo ale středobodem rekreantů a turistů.

V současné době je koupaliště pravidelně ošetřováno a stále trvá jeho oblíbenost. A přestože již nejsou jeho břehy obsazeny takovým množstvím lidí jako před desítkami let, příjemné klima u přírodní, tmavě zbarvené vody z blízkých rašelinišť poskytuje žádaný odpočinkový prostor v horském prostředí a jen pár desítek metrů od tras Jizerské magistrály.

Zdroj: PhDr. Lubor Lacina

© 2017 Sicco s.r.o. - Všechna práva vyhrazena. Internetové stránky a SEO: IT products s.r.o.