Lyžařské areály

01.01.2021

V okolí penzionu naleznete čtyři lyžařské areály - přímo v obci areál Malinovka, jen 4 km odtud pak další sjezdařský areál Severák nad obcí Hrabětice, Tanvaldský špičák a Skiareál Ještěd.

V Bedřichově mají lyžaři (běžkaři i sjezdaři) k dispozici standardní servis včetně půjčovny, lyžařských instruktorů, mazárny, sportovních obchodů atd.

Elektronický předprodej skipasů. SKIARÉNA JIZERKY - 3 ski areály propojeny společným skipasem a skibusem. Jizerky CARD - karta hosta se slevami nejen na skipasy pro ubytované hosty.

Ski areál Bedřichov

700 m, 2 minuty autem, 8 minut pěšky od penzionu


 • 710 - 802 m n.m.
 • 7 lyžařských vleků s přepravní kapacitou 4.540 os/hod
 • 10 sjezdovek různé náročnosti
 • Přes 4,5 km tratí nízké a střední obtížnosti - vhodné i pro lyžaře začátečníky
 • Od pondělí do soboty noční lyžování na vleku Malinovka
 • Lyžařská školka pro děti i dospělé v lokalitách Malinovka a Pastviny
 • Parkování zdarma v ceně jízdenky

Ve ski areálu v Bedřichově naleznete sedm lyžařských vleků. Dva vleky z tohoto počtu jsou kotvové a zbylé typu poma. Pro večerní lyžování se využívá poma na Malinovce. Přímo v centru ski areálu na Malinovce je umístěn dětský vlek s odděleným prostorem pro výuku.

Ski areál Bedřichov nabízí lyžování na celkem 4.500 metrech sjezdovek. Jedná se o široké tratě střední a nízké obtížnosti. Díky tomu jsou vhodné pro lyžařské využití rodin s dětmi. Sjezdové tratě jsou vybaveny systémem technického zasněžování. Večerní lyžování na 520 metrů dlouhé sjezdovce Malinovka.


Ski areál Severák Horní Maxov

4,6 km, 7 minut autem od penzionu

 • 730 - 795 m n.m.
 • Vzdálenost od chaty 4 km
 • 11 vleků o celkové kapacitě 5.705 os/hod + 1 koberec pro malé děti
 • 12 sjezdovek různé náročnosti
 • Více než 5 km širokých mírných tratí
 • Velké množství dětských vleků s různě náročnými sjezdovými tratěmi
 • Dětská herna v objektu Malé Arniky - hlídání dětí, prostor pro hraní a odpočinek
 • Pro milovníky snowboardingu snowpark Loučky s ojedinělou wood sekcí.

Ve ski areálu na Severáku naleznete 11 vleků a jeden pojezdový koberec. 10 vleků je typu poma a jeden, na sjezdovce Jih, je kotvový. V areálu naleznete i zajímavou raritu v podobě vleku a sjezdovky vedoucí přes most přes silnici. Lyžařské vleky a pojezdový koberec nabízejí výborné podmínky pro výuku malých i dospělých lyžařů. Večerní lyžování na pomě Arnika 1.

Ve ski areálu Severák si zalyžujete na 4.900m širokých sjezdových tratích nízké a střední obtížnosti. Díky tomu jsou vhodné pro výuku lyžování. Většina hlavních sjezdovek je vybavena systémem na výrobu technického sněhu. Pro zkušenější lyžaře je určena sjezdovka Jih. Nejdelší sjezdovkou ve skiareálu Severák je Přemostění s délkou 670 m. Večerní lyžování na 360 m dlouhé sjezdovce Arnika 1.


Ski areál Tanvaldský Špičák

12,2 km, 18 minut autem od penzionu

Ve ski areálu Tanvaldský Špičák je hlavním přepravním prostředkem pro lyžaře již od roku 2003 4-sedačková lanová dráha 4-CLF od firmy Doppelmayer. Jedná se o lanovku s neodpojitelnými sedačkami, kde Vám s nástupem pomáhá pojezdový pás. Dále Vás na vrchol dopraví kotvový lyžařský vlek od stejné firmy. Ve ski areálu se dále nachází 4 vleky typu poma - Zalomený, Pod lesem, Přibližovák a Dětský. Pro nejmenší lyžaře a jejich výuku v areálu naleznete pojízdný koberec SUNKID. Večerní lyžování na vleku Zalomený ve středisku Tanvaldský Špičák II.

Ve ski areálu Tanvaldský Špičák si zalyžujete na celkem 6.600m sjezdovek. Nejdelší sjezdovka Špičák II Rukáv je dlouhá 1.670m s 270 metrovým převýšením. Ve ski areálu jsou 4 sjezdové tratě delší než 1 km a ve ski areálu naleznete sjezdovky všech stupňů obtížností - od nejtěžší černé až po lehké modré. Všechny sjezdové tratě jsou vybaveny systémem technického zasněžování a denně upravovány. Večerní lyžování na 600m dlouhé sjezdovce Špičák 2 Zalomený.


Ski areál Ještěd

17,3 km, 23 minut autem od penzionu

Výborné lyžařské podmínky nabízí skiareál Ještěd, kde vás vyveze 10 vleků a lanovek na celkem 12 sjezdovek v celkové délce 9,2 km. Samozřejmostí je večerní lyžování a doprovodné služby (půjčovny, restaurace atd.). Součástí areálu je i snowpark.


Ski areál Desná - Černá říčka

20,5 km, 30 minut autem od penzionu

Lyžařské středisko Černá Říčka leží na okraji obce Desná v nadmořské výšce 685 - 788 m.n.m. a poskytuje díky této nadmořské výšce a dobré expozici svahu kvalitní lyžování na přírodním sněhu. Sněhová pokrývka je zde od prosince do dubna a nezřídka je sezóna zakončena Velikonocemi.

O dostatek sněhu se stará i umělé zasněžování, které zabezpečí dostatečnou sněhovou pokrývku a bezvadné lyžování.

Přepravu lyžařů zajišťuje nový kotvový vlek s kapacitou 1250 os./hod.

Jsou zde 4 sjezdové tratě různé obtížnosti, červená, modrá o celkové délce 2,4 km. Hlavní sjezdovka (červená) je velmi kvalitně osvětlena a poskytuje tak bezpečné a pohodlné noční lyžování a kvalitou osvětlení patří mezi ty nejlepší v Jizerských horách. Sjezdové tratě jsou denně strojově upravovány. Odbavování zákazníků je zajištěno modernizovaným elektronickým odbavovacím systémem s čipovými kartami.

Parkování je v dolní stanici LV a poskytuje tak zákazníkům velmi pohodlný přístup (s lyžemi na nohou z auta na svah a zpět) s dostatkem parkovacích míst. V tomto prostoru se rovněž nachází bufet a nové wc.

Ve středisku je rovněž NOVÝ dětský vlek (typu poma) s lyžařskou a snowboardovou školou pro děti i pro dospělé, začátečníky i pokročilé.

Pro vyznacače snowboardingu jsou zde budovány skoky, board slyding ad.

Rovněž zde naleznete půjčovnu lyžařského vybavení a snowboardů, servis s broušením hran, voskováním, seřizováním a dalšími službami.

Umělé zasněžování svahu bylo rozšířeno i na modré sjezdovky a tak máme min.90% celkové plochy zasněženo uměle.