Koupání v okolí

26.08.2020

Přírodní koupaliště Dolina Bedřichov

V Bedřichově je možné využít koupání v přírodním koupališti, které se nachází cca 100 metrů stadionu a centrálního parkoviště v Bedřichově. Je umístěno v atraktivním prostředí nástupního místa do Jizerských hor. V těsné blízkosti je restaurace Dolina. 

V současné době je koupaliště pravidelně ošetřováno a stále trvá jeho oblíbenost. A přestože již nejsou jeho břehy obsazeny takovým množstvím lidí jako před desítkami let, příjemné klima u přírodní, tmavě zbarvené chemicky neupravované vody z blízkých rašelinišť poskytuje žádaný odpočinkový prostor v horském prostředí a jen pár desítek metrů od tras Jizerské magistrály. 

Koupaliště Dolina na Google Maps

Areál přehrady Mšeno v Jablonci nad Nisou

Velmi příjemným místem pro odpočinek a koupání je areál přehrady v Jablonci nad Nisou s několika plážemi, z Bedřichova dosažitelný městským autobusem č. 1.

Údolní nádrž Mšeno obecně nazývaná Jablonecká přehrada je největší přehradou v povodí Lužické Nisy. Proti její výstavbě, roku 1906, místní občané nejdříve bojovali, ale dnes jsou rádi, že zde je a že si zde mohou užívat v letních obdobích koupání, sportování a relaxaci, v zimě zase bruslení. Přehrada se nalézá nedaleko centra Jablonce nad Nisou, a to v bezprostřední blízkosti jeho sídlištní zástavby. Patří tak mezi největší městské nádrže ve střední Evropě a tvoří údajně největší vnitroměstskou plochu v Evropě na východ od Ženevského jezera. Jablonecká přehrada patří k nejoblíbenějším rekreačním místům v Libereckém kraji.

Nad zdravím návštěvníků bdí vodní záchranáři.  

Najdete tu písčité i travnaté pláže (nejoblíbenějšími se staly pláže U kiosku a U prutu), občerstvení a samozřejmě sociální zařízení. Pokud patříte k milovníkům sportu, můžete zde vyzkoušet plážový volejbal, windsurfing, potápění a jachting. Kolem přehrady se nachází spousty dětských hřišť, sportovišť a in-line dráha.

Dvakrát do měsíce zde provádí Krajská hygienická stanice Liberec měření kvality vody .


Plavecký bazén Liberec

Plavecký bazén je určen pro širokou veřejnost, pro celé rodiny včetně prarodičů, zájmové skupiny, organizaci i mezinárodních závodů, tréninky a soustředění sportovních klubů.

Teplota vody "velkého" bazénu se pohybuje mezi příjemnými 25.5 až 26,5 stupni 

V "mokré zóně" najdete mimo závodního 50 m bazénu s osmi dráhami i skokanskou sekcí s prknem 1 a 3m a skokanskou věží 5m. Ta není z důvodu bezpečnosti plavců "běžně" otevřená. Po dohodě s plavčíkem, při relativně nízké návštěvnosti, Vám prkna jeden a tři metry otevřeme. Pětimetrovou věž, ale pouze před koncem provozu. Na tréninky je možné celý skokanský areál, za úplatu, rezervovat. Teplota vody "velkého" bazénu se pohybuje mezi příjemnými 25.5 až 26,5 stupni a hloubkou vody od 1.35m do 3.80m.

Webová stránka bazénu v Liberci


Plavecký bazén Jablonec nad Nisou

Plavecký 25 metrů bazén s 8 drahami využijí především vyznavači kondičního a sportovního plavání. Voda v plaveckém bazénu je regulována do 28°C. V pracovních dnech s výjimkou školních prázdnin je část bazénu využívána pro výuku plavecké školy a tréninky sportovců. Věnujte prosím pozornost rozpisu obsazení plaveckých drah, může Vám pomoci při plánování Vaší návštěvy.

Dětský bazén pro nejmenší návštěvníky nabízí mimo jiné brouzdaliště, chrlič, vodní hřib a dětskou skluzavku KOBRA. Voda v tomto bazénu je chemicky ošetřovaná s ohledem na citlivou dětskou pokožku. Určen je výhradně dětem do 10-ti let. I zde probíhá plavecká výuka, během které může část dětského bazénku využívat plavecká škola.

Najdete zde 2 tobogány, vířivky, masážní lavici, vodní clonu a také dravou řeku 

Bazén atrakcí, neboli rekreační bazén, je společně se dvěma tobogány hlavním lákadlem pro návštěvníky našeho bazénu. Najdete zde vířivky, masážní lavici, vodní clonu a také dravou řeku. Tobogány patří k oblíbeným atrakcím mezi návštěvníky. Nachází se zde žlutý tobogán s délkou 82 metrů a červený turbotobogán. Každá z vířivek pojme až šest osob a voda v nich je ohřívána na maximální hranici 32 °C.

V objektu plaveckého bazénu můžete využít i následující služby: sauna, parní komory, masáže, solárium a občerstvení.

Vstupné je velmi příjemné, je řádově třetinové oproti porovnání s Aquaparkem v Babylonu v Liberci.

Sluneční louka nabízí prostory k opalování, nerezový dětský bazén, volejbalové plážové kurty, prolézačky a stolní tenis. 

Webová stránka bazénu v Jablonci nad Nisou


Babylon v Liberci