Penzion Diana Bedřichov
Menu
Rezervace
Kontakt
Rychlý kontakt:

Info, rezervace, objednávky:
Tel.: 734 202 464
E-mail: ubytovani@dianabedrichov.cz

Recepce penzionu:
Tel.: 732 707 333
Bedřichov 1691
468 12 Bedřichov u Jablonce nad Nisou

LYŽAŘSKÉ AREÁLY

Publikováno: 2.4.2016 000 17:38 | Tip na výlet
Seznam všech článků sekce

V okolí penzionu naleznete čtyři lyžařské areály – přímo v obci areál Malinovka, jen 4 km odtud pak další sjezdařský areál Severák nad obcí Hrabětice, Tanvaldský špičák a Skiareál Ještěd.

V Bedřichově mají lyžaři (běžkaři i sjezdaři) k dispozici standardní servis včetně půjčovny, lyžařských instruktorů, mazárny, sportovních obchodů atd.

Bedřichov – Malinovka

Ve ski areálu v Bedřichově naleznete 7 lyžařských vleků. 2 vleky z tohoto počtu jsou kotvové a zbylé typu poma. Pro večerní lyžování se využívá poma na Malinovce. Přímo v centru ski areálu na Malinovce je umístěn dětský vlek s odděleným prostorem pro výuku.

Ski areál Bedřichov nabízi lyžování na celkem 5.400 metrech sjezdovek. Jedná se o široké tratě střední a nízké obtížnosti. Díky tomu jsou vhodné pro lyžačské využití rodin s dětmi. Sjezdové tratě jsou vybaveny systémem technického zasněžování. Večerní lyžování na 520 m dlouhé sjezdovce Malinovka.

Severák

Ve ski areálu na Severáku naleznete 10 vleků a jeden pojezdový koberec. 9 vleků je typu poma a jeden, na sjezdovce Jih, je kotvový. V areálu naleznete i zajímavou raritu v podobě vleku a sjezdovky vedoucí přes most přes silnici. Lyžařské vleky a pojezdový koberec nabízejí výborné podmínky pro výuku malých i dospělých lyžařů. Večerní lyžování na pomě Arnika 1.

Ve ski areálu Severák si zalyžujete na 4.900m širokých sjezdových tratích nízké a střední obtížnosti. Díky tomu jsou vhodné pro výuku lyžování. Většina hlavních sjezdovek je vybavena systémem na výrobu technického sněhu. Pro zkušenější lyžaře je určena sjezdovka Jih. Nejdelší sjezdovkou ve skiareálu Severák je Přemostění s délkou 670 m. Večerní lyžování na 360 m dlouhé sjezdovce Arnika 1.

Tanvaldský Špičák

Ve ski areálu Tanvaldský Špičák je hlavním přepravním prostředkem pro lyžaře již od roku 2003 4-sedačková lanová dráha 4-CLF od firmy Doppelmayer. Jedná se o lanovku s neodpojitelnými sedačkami, kde Vám s nástupem pomáhá pojezdový pás. Dále Vás na vrchol dopraví kotvový lyžařský vlek od stejné firmy. Ve ski areálu se dále nachází 4 vleky typu poma – Zalomený, Pod lesem, Přibližovák a Dětský. Pro nejmenší lyžaře a jejich výuku v areálu naleznete pojízdný koberec SUNKID. Večerní lyžování na vleku Zalomený ve středisku Tanvaldský Špičák II.

Ve ski areálu Tanvaldský Špičák si zalyžujete na celkem 6.600m sjezdovek. Nejdelší sjezdovka Špičák II Rukáv je dlouhá 1.670m s 270 metrovým převýšením. Ve ski areálu jsou 4 sjezdové tratě delší než 1 km a ve ski areálu naleznete sjezdovky všech stupňů obtížností – od nejtěžší černé až po lehké modré. Všechny sjezdové tratě jsou vybaveny systémem technického zasněžování a denně upravovány. Večerní lyžování na 600m dlouhé sjezdovce Špičák 2 Zalomený.

Skiareál Ještěd

Výborné lyžařské podmínky nabízí skiareál Ještěd, kde vás vyveze 10 vleků a lanovek na celkem 12 sjezdovek v celkové délce 9,2 km. Samozřejmostí je večerní lyžování a doprovodné služby (půjčovny, restaurace atd.). Součástí areálu je i snowpark Podrobnější informace najdete na www.skijested.cz

© 2017 Sicco s.r.o. - Všechna práva vyhrazena. Internetové stránky a SEO: IT products s.r.o.